تتا برای بررسی وضعیت کف مخازن نگهداری و تهیه نقشه خوردگی آنها بصورت آفلاین از روش MFL استفاده می کند. این روش بازرسی بر اساس تاثیر عیوب مختلف بر روی میدان های مغناطیسی اعمالی بر سازه تحت بازرسی بنا شده است؛ بنابراین صرفا در مورد موادی با قابلیت مغناطیس شدن کاربرد دارد.

با بکارگیری ربات سی اسکن آلتراسونیک، امکان شناسایی عیوبی نظیر خوردگی و ترک ها در دیواره انواع مخازن و همچنین رینگ خارجی مخازن نگهداری فراهم می گردد.

تتا با استفاده از تست آکوستیک امیشن (به جای تست هیدرواستاتیک) انواع مخازن DOT 3A، 3AA، 3AX، 3AAX و 3T را بصورت دوره ای بازرسی می کند. بکارگیری این روش تست طبق مجوز DOT آمریکا بشماره 14584 می باشد.

تتا با استفاده از روش تست آکوستیک امیشن، نشتی در خطوط لوله هایی که امکان دسترسی به همه قسمت های آنها وجود ندارد را با سرعت و دقت بالا ردیابی می کند. در این روش، تعدادی سنسور در فواصل معین بر روی بدنه لوله قرار گرفته و با دریافت سیگنال های ناشی از خروج سیال، محل نشتی مشخص می گردد.
همچنین می توان با افزایش فشار سیال درون لوله (به عنوان مثال حین تست هیدرواستاتیک خطوط نو یا تعمیری) از عدم وجود عیوبی نظیر ترک، و ... اطمینان حاصل کرد.

تتا با استفاده از تست آکوستیک امیشن (AE) مخازن ذخیره تحت فشار را تحت عملیات بازرسی و پایش وضعیت قرار می دهد. با بکارگیری این روش تست، ترکهای خستگی، خوردگی، خوردگی تنشی و سایر عیوب مرتبط با کارکرد مخزن تشخیص داده می شود. این روش امکان استفاده برای تست مخازن تحت فشار و ذخیره API و همچنین بازرسی مخازن جدید ساخته شده طبق استانداردهای ASME را دارا می باشد.
کلیه مخازن با فشار سیال به 105% تا 110% حداکثر فشار کاری مجاز (MAWP) می رسند و طی این فرآیند بارگذاری عیوب احتمالی آنها شناسایی می گردد. عموما مخازنی که بدین روش تست می گردند شامل موارد زیر می باشند:
مخازن تحت فشار فلزی(کروی، استوانه ای)
مخازن تحت فشار کامپوزیتی
مخازن تحت فشار قابل حمل
E2191-02 Examination of Gas-Filled Filament-Wound Composite Pressure Vessels Using Acoustic Emission
E569-02 Acoustic Emission Monitoring of Structures During Controlled Stimulation
E1139-02 Continuous Monitoring of Acoustic Emission from Metal Pressure Boundaries
E1211-02 Leak Detection and Location Using Surface-Mounted Acoustic Emission Sensors
Acoustic Emission Examination of Fiber-Reinforced Plastic Vessels, Article 11, Subsection A, Section V, Boiler and Pressure Vessel Code

Acoustic Emission Examination of Metallic Vessels During Pressure Testing, Article 12, Subsection A, Section V, Boiler and Pressure Vessel Code

Continuous Acoustic Emission Monitoring, Article 13 Section V
EN 14584, Non-Destructive Testing – Acoustic Emission – Examination of Metallic Pressure Equipment during Proof Testing; Planar Location of AE Sources

بازرسي با استفاده از (LRGWUT (Long Rang Guided Wave Ultrasonic براي شناسايي عيوب داخلي و خارجي لوله هاي انتقال، ده ها متر دورتر از محل قرارگيري ترانسديوسر استفاده مي شود. عملکرد اين روش بر اساس انتشار امواج آلتراسونيک با فرکانس پايين در امتداد لوله و آناليز امواج بازگشتي از عيوب و ديگر مشخصه هاي لوله استوار مي باشد. نوع امواج بازگشتي از قسمت هاي مختلف لوله مثل فلنج ها، جوش ها و ... با بازگشت صوت از کاهش ضخامت ها متفاوت بوده و همين امر کار تفسير نتايج را ممکن مي سازد. این آزمون قابلیت ارزیابی طول لوله تا 300 متر در هر بار قراردادن سنسور در موقعیت را داشته و روزانه می توان 1200 متر لوله را با این روش مورد ارزیابی قرارداد.
کاربردها:
• خطوط لوله انتقال
• خطوط لوله پالایشگاه
• خطوط لوله مدفون
• پایه های ساپورتر مخازن کروی
• خوردگی زیر عایقی

مزایا:
• سرعت بالای اسکن لوله
• ارزیابی 100% دیواره لوله

بالابرها، جک ها، و جرثقیل ها دارای کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف بوده و بر این اساس اطمینان از شرایط عملکردی آنها از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. سرویس های پایش وضعیت و بازرسی تتا برای بالابرها شامل موارد زیر می باشد:
بازرسی چشمی اجزاء و چک کردن عملگرها
آنالیز روغن هیدرولیک
بارگذاری و پایش یکپارچه تجهیزات با تست آکوستیک امیشن
بازرسی پین ها با آلتراسونیک
بازرسی جوش ها با روش ذرات مغناطیسی و مایع نافذ
تست دی الکتریک

با استفاده از آزمون آکوستیک امیشن، پل ها هم به صورت دوره ای و هم بصورت پیوسته مورد ارزیابی قرار می گیرند.

پایش دوره ای:
در این روش، مجموعه پل تحت بارگذاری قرار گرفته و سنسورهای تعبیه شده بر روی پل، سیگنال های منتشر شده را دریافت می نمایند.

پایش پیوسته:
در این روش، آرایه ای از سنسورها در نقاط بحرانی پل متصل شده و برای مدت زمان مشخص اطلاعات آکوستیکی در حین فعالیت عادی پل جمع آوری و ارزیابی می گردد.

ارتعاشات تجهیزات دوّار (چه از نظر مقدار و چه از نظر سایر مشخصات ارتعاشی) ارتباط مستقیمی با وضعیت آن ها دارد؛ فلذا اندازه گيری و آنالیز ارتعاشات یکی از تکنیکهای اصلی برای مانیتورینگ ماشین آلات دوار به شمار می رود.
تتا به عنوان بخشی از فعالیت تحقیقاتی خود با شبیه سازی شرایط عملکردی مختلف و اثرگذار بر عمر تجهیزات دوّار، سیگنال های آکوستیکی ناشی از خرابی ماشین آلات دوار را شناسایی و به عنوان ابزاری قدرتمند در پایش وضعیت آن ها مورد استفاده قرار داده است. عیوب قابل ردیابی در تجهیزات دوّار توسط تکنیک آکوستیک امیشن عبارتند از:

- خرابی یاتاقان ها
- نشتی درزبندی ها
- سایش سطوح
- عدم وجود روانکار